Jak nadać wnętrzu elegancji?

Niezależnie od stylu, wiele osób marzy o nadaniu swoim wnętrzom elegancji, szyku i klasy w subtelnym wydaniu. Pytanie brzmi: jak tego dokonać? Jak sprawić, aby aranżacja zyskała na elegancji? Czy można osiągnąć taki efekt stosunkowo niedużym kosztem, bez konieczności gruntownego remontu?

Elegancja ma to do siebie, że nie lubi byle jakości. Jeśli zależy Ci na jak najlepszych rezultatach, czasami lepszym wyborem będzie dlatego pójście nie w ilość, a właśnie w jakość. Możesz  oczywiście wzbogacić swoje wnętrza w, z pozoru efektownie i bogato wyglądające dekoracje. Jeśli jednak po przyjrzeniu się im z bliska dostrzegalne będą różnego rodzaju niedoskonałości, jak nieestetyczne wykończenia, czy kiepska jakość materiałów, cały czar pryśnie. Na całe szczęście obecnie coraz to więcej marek i producentów oferuje atrakcyjne, eleganckie elementy wyposażenia w naprawdę przystępnych cenach. Wbrew pozorom znalezienie ciekawych i wartych uwagi rozwiązań wcale nie jest dlatego takie trudne! Gdzie szukać takich inspiracji? Na przykład w sklepie meblowym online.

Eleganckie tekstylia

Jak sprawić, aby wnętrze nabrało eleganckiego charakteru? Najprostszym, a przy tym jednym z tańszych sposobów będą eleganckie tekstylia. Eleganckie, czyli jakie? Do takich zaliczamy w szczególności welur, o subtelnie połyskującej powierzchni i miękkim, przyjemnym dotyku. Zaletą weluru jest to, że doskonale pasuje do praktycznie każdego stylu wnętrzarskiego. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni kolor. Eleganckie są także obicia skórzane, rekomendowane we wnętrzach nowoczesnych i klasycznych. Tekstylia mogą wyglądać na eleganckie również za sprawą innych elementów, takich jak nadruki lub naszycia w złotym kolorze, czy wzbogacające poduszki i koce chwosty.

Elegancki, jasny salon z welurową sofą.

Eleganckie kolory

Są również eleganckie kolory, do których zalicza się przede wszystkim butelkową zieleń, granat i bordo. Eleganckie jest także srebro, złoto, chrom, czy miedź oraz występująca w towarzystwie tych barw czerń. Pierwsze z wymienionych kolorów można wykorzystać w charakterze dominującym, na ścianach, czy wspomnianych już tekstyliach. Akcenty w połysku będą z kolei idealnymi dodatkami.

Eleganckie struktury i materiały

Jeśli marzysz o eleganckiej przestrzeni, zadbaj także o odpowiednie struktury i materiały. Warto zwrócić uwagę na meble wykończone w wysokim połysku, natomiast gdy mowa o materiałach, eleganckim charakterem odznaczają się przede wszystkim marmur i granit. Możesz wykorzystać je na posadzkach, ścianach, wykończeniach parapetów, schodów, kominków, a nawet mebli. Nie wolno zapominać oczywiście o szkle, nie tylko transparentnym, ale i dymionym, czy karbowanym.

Grantowo-kremowa-złota przestrzeń w eleganckim stylu.

Eleganckie meble

Jeśli możesz pozwolić sobie na droższy wydatek, postaw na eleganckie meble – najlepszy sposób na stylową przestrzeń. Przez eleganckie meble niekoniecznie trzeba rozumieć jednak wyłącznie wyposażenie w połysku, stylizowane, z finezyjnymi dekorami, aplikacjami lub w określonych kolorach, czy materiałach. Niektóre meble są eleganckie same w sobie. Należą do nich m.in. witryny, barki, konsole, kredensy.

Eleganckie dodatki

Ostatni krok – eleganckie dodatki. Szybki i prosty sposób, aby całkowicie odmienić charakter, wystrój niejednego wnętrza. Dodatki mają ogromną moc. Są tak zwaną kropką nad „i”. Zwieńczeniem całej aranżacji. Dodatki, które można zaklasyfikować jako eleganckie, to w szczególności ozdoby pozłacane i posrebrzane, a także ze szkła, czy porcelany. Tak jak sygnalizowaliśmy we wstępie – nie warto iść w tym przypadku w ilość, a głównie w jakość tych elementów. Nie bez powodu mówi się, że czasami mniej znaczy więcej! Eleganckie wnętrza powinny zostać wykończone w przemyślany, staranny sposób, z należytą rozwagą.