Jak urządzić sypialnię w butelkowej zieleni?

Jeżeli mielibyśmy wskazać barwę, która prezentuje się we wnętrzach naprawdę wyjątkowo, byłaby to właśnie butelkowa zieleń. Kolor elegancki i szlachetny, który potrafi nadać każdej przestrzeni klasy i charakteru. Możemy wykorzystać ją w salonie, kuchni, a także sypialni. I to na ostatnim z tych pomieszczeń skupimy dzisiaj naszą uwagę! Jak może wyglądać sypialnia w butelkowej zieleni?

Każdy z nas może mieć inny pomysł na zaaranżowanie sypialni z butelkową zielenią  w roli głównej. Jedni skłonią się w kierunku wnętrz nowoczesnych, a inni glamour. Niektórzy z pewnością skuszą się także na aranżację boho, skandynawską, czy modern classic. Bo butelkowa zieleń pasuje do wielu różnorodnych stylów! Może zostać ponadto wprowadzona do wnętrz na wiele rozmaitych sposobów. Jakich? Sprawdźmy!

Butelkowa zieleń na ścianach

Pierwszą możliwością są oczywiście ściany w butelkowej zieleni. Najczęściej wybór pada tylko na jedną powierzchnię, ponieważ tak wyeksponowana ściana tworzy najlepszy, najbardziej wyrazisty efekt. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zastosować ten odcień w większym zakresie. Na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie przede wszystkim osoby, które mają stosunkowo dużą i dobrze doświetloną sypialnię. Pamiętajmy, że jest to barwa ciemna, dlatego w zbyt małych wnętrzach przesyt butelkowej zieleni wywoła efekt odwrotny do zamierzonego. Jej silny charakter sprawia natomiast, że już niewielka ilość zadziała na naszą sypialnię odświeżająco.

Nie musimy ograniczać się wyłącznie do klasycznej farby w odcieniu butelkowozielonym. Nasz wybór może paść także na fototapetę! Jeżeli szukamy fototapety, w której butelkowa zieleń będzie barwą dominującą, powinniśmy poszukiwać fototapet takich jak liście tropikalne, monstery, czy scenerie leśne. Efektowna fototapeta na jednej ze ścian stanie się jednocześnie wspaniałym elementem dekoracyjnym. Na tego typu rozwiązanie możemy zdecydować się, gdy chcemy zaaranżować sypialnię w stylu boho, czy skandynawskim. Gdy jednak marzy się nam nowoczesna przestrzeń, lepszym wyborem będzie gładka farba.

Łóżko tapicerowane w odcieniu butelkowej zieleni

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się eleganckie i luksusowe łóżka tapicerowane. To kolejny ze sposobów na wprowadzenie butelkowej zieleni do naszej sypialni! Tapicerowane łóżko w butelkowozielonym kolorze stworzy równie doskonały efekt, co ściana w tym odcieniu! Nie grozi ponadto ryzyka zbytniego zaciemnienia niedużych wnętrz. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że łóżka tapicerowane ze względu na swoją bardziej rozłożystą i cięższą formę mogą nie do końca pasować do bardzo małych sypialni. Takich, w których mieści się praktycznie tylko łóżko i komoda, czy szafka. Gdzie szukać łóżek tapicerowanych w butelkowej zieleni? Przede wszystkim w sklepie meblowym online!

Butelkowozielone dodatki

Kolejną z dostępnych możliwości są dodatki. W sypialni będą to przede wszystkim tekstylia. Pościel, narzuty, pledy, poduszki, koce, dywany, czy zasłony. Świetnie dopełnią one ciemnozielone łóżko tapicerowane. Gdy jednak zdecydowaliśmy się na butelkowozieloną ścianę, zachowajmy większy umiar w innych dodatkach w tym kolorze. W ten sposób podkreślimy piękny, szlachetny charakter tej barwy bez wrażenia przesytu. W formie butelkowozielonych dodatków mogą wystąpić ponadto plakaty na ścianę, a także fotel bądź puf stojące przy toaletce.

Z czym łączyć butelkową zieleń?

Butelkowa zieleń wygląda doskonale w wielu odsłonach. To, z czym ją połączymy, będzie zależeć od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

W nowoczesnych, industrialnych aranżacjach butelkową zieleń łączy się przede wszystkim z bielą, beżem, czernią i szarością. Z materiałów będzie to drewno, szkło, metal oraz beton.

Gdy jednak chcemy zaaranżować sypialnię w stylu modern classic, nasza uwaga powinna skoncentrować się w szczególności na złocie i mosiądzu, naturalnych kamieniach oraz szkle. W rewelacyjny sposób wydobędą one głębię tego koloru, a przy tym same pięknie odznaczą się na jego tle. Butelkową zieleń możemy połączyć w takim wariancie z ciepłymi odcieniami beżu i akcentami pastelowego różu.

Butelkowa zieleń w sypialni boho lub skandynawskiej będzie prezentować się znakomicie w towarzystwie bieli, jasnego beżu, drewna, bambusa oraz naturalnych tkanin – lnu, wełny, czy juty.