5 korzyści mebli z drewna – dlaczego warto je wybrać?

Drewno jest surowcem obecnym we wnętrzarskich aranżacjach od wieków. To podstawowy, uniwersalny materiał, który z pewnością będzie towarzyszyć nam przez kolejne, długie lata. Drewniane meble uwielbiają zarówno ludzie młodzi, dorośli, jak i starsi. Znajdziemy je w stylistyce nowoczesnej, klasycznej, skandynawskiej, a także retro, czy industrialnej. Co sprawia, że wyposażenie wykonane z drewna cieszy się tak dużą popularnością? Poznajmy 5 głównych powodów, dla których warto wybrać drewniane meble do swojego domu!

Drewniane meble dla pokoleń

Jedną z podstawowych, a zarazem najważniejszych zalet drewna jest jego trwałość. Nie bez powodu mówi się, że drewniane meble to wyposażenie na lata, które będzie służyło wielu pokoleniom. Do najlepszych, a przy tym najtrwalszych gatunków wykorzystywanych do produkcji mebli zalicza się dąb, brzozę, buk, jesion oraz orzech. Pamiętajmy, że drewno drewnu nierówne. Przed jego wyborem powinniśmy zatem zapoznać się z właściwościami poszczególnych odmian i w ten sposób dopasować je do naszych potrzeb. Wysokiej jakości meble drewniane, poddane odpowiedniej konserwacji to jednak inwestycja na lata. Możemy być pewni, że upływający czas nie wpłynie na ich trwałość, a także walory estetyczne.

Zadbaj o zdrowie w swoim domu

Często spotkamy się również ze sformułowaniem, że drewno jest zdrowe. Co dokładnie kryje się pod tym określeniem? Decydując się na naturalne, drewniane meble, powinniśmy wiedzieć, że mają one zdolność do regulowania wilgotności powietrza. Oznacza to, że pochłaniają jej nadmiar, natomiast gdy powietrze robi się suche, oddają wilgoć z powrotem do pomieszczenia. Cykl ten jest charakterystyczny w szczególności dla lata i zimy. Poza zdolnościami do absorpcji drewno wykazuje również zmniejszoną podatność na przyciąganie kurzu. Jest zatem przyjazne i bezpieczne dla alergików. Co więcej, surowiec ten nie pozostaje także obojętny na nasze samopoczucie. Obecność drewna we wnętrzach działa wyciszająco i relaksująco, a przy tym poprawia koncentrację.

Naturalne, szlachetne i eleganckie wnętrza

Drewno jak żaden inny materiał wpływa na charakter naszych wnętrz. Nadaje im niebywałej szlachetności, elegancji oraz uroku. Pozwala poczuć się przyjemnie i przytulnie. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób ocieplić wystrój naszego pokoju, wybierzmy właśnie drewno. Drewniane akcenty budują klimat każdego pomieszczenia. Nadają świeżości, przybliżają do natury. Przełamują również panujący we wnętrzach chłód lub monotonię.

Drewno w wielu odsłonach

Bez względu na to, czy kochamy minimalistyczny, nowoczesny design, czy też klimatyczną, „domową” stylistykę tradycyjną – drewno pasuje do wszystkich aranżacji. Doskonale odnajdzie się we wnętrzach współczesnych, klasycznych, skandynawskich, retro, a także loft i wielu innych. Możemy łączyć je ze szkłem, metalem, kamieniem oraz pozostałymi materiałami i dowolnymi kolorami. Właśnie dlatego jest to surowiec, który ma aż tylu zagorzałych i wiernych zwolenników. Gdzie w takim razie powinniśmy szukać konkretnych propozycji? W celu znalezienia wymarzonego wyposażenia w drewnie odwiedźmy sklep meblowy online.

Meble w drewnie dla lubiących oryginalność

Drewno zachwyci wszystkich, którzy uwielbiają rozwiązania unikatowe. Każdy kawałek drewna, mimo że podobny, jest tak naprawdę zupełnie inny. Różnic możemy dopatrywać się w ułożeniu i kształcie słojów, wybarwieniu oraz strukturze. Każdy fragment drewna tworzy całkowicie odmienny obraz. Właśnie dlatego wykonane z tego surowca wyposażenie jest w pełni oryginalne i niepowtarzalne.