Biurko i toaletka – mebel do małych mieszkań

Kluczem do sukcesu przy aranżacji niewielkich pomieszczeń jest wybieranie rozwiązań wielofunkcyjnych, które dopasują się do różnorakich potrzeb domowników. Jedno z nich stanowi toaletka, świetnie sprawdzająca się zarówno jako kącik do pielęgnacji oraz urody, jak i miejsce pracy.

Pomysły na wygodne zagospodarowanie toaletki i biurka w jednym

Biurko i toaletka mają wiele cech wspólnych, dlatego też połączenie ich funkcji w jednym meblu jest jak najbardziej możliwe. Z toaletką spotkamy się najczęściej w sypialni, która stanowi również doskonałe miejsce do pracy i nauki. Szczególnie wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na oddzielne biuro w domu lub mieszkaniu.

W odróżnieniu od standardowego biurka toaletka jest meblem znacznie zgrabniejszym, lżejszym oraz bardziej stylowym. Dzięki temu jej ulokowanie nawet w najmniejszych pokojach nie powinno stanowić większego wyzwania. Toaletka nie zastąpi nam oczywiście klasycznego biurka, jednak w sytuacji, w której do wykonywania obowiązków służbowych wystarczy nam sam laptop, będzie rozwiązaniem idealnym.

Toaletka – kobiecy kącik urody

Podstawowym powodem, dla którego kupujemy toaletkę, jest chęć posiadania profesjonalnego i wygodnego kącika do makijażu. Aby dbać o swoją urodę, poza stoliczkiem, będziemy potrzebować także dużego lustra, ułatwiającego malowanie się oraz aplikowanie kremów na twarz. W tym przypadku możemy zdecydować się na toaletki z integralnym lustrem lub też wybrać niezależny model. Warto zadbać również o jego oświetlenie, które zwiększy nasz komfort, a przy tym stanie się piękną ozdobą sypialni oraz stworzy w niej nastrojowy klimat. Do prywatnego kącika beauty przyda się nam ponadto wygodne miejsce do siedzenia. Może być to dekoracyjny puf lub standardowe krzesło tapicerowane. Wszystko zależy od tego, czy dysponujemy miejscem na dwa meble. Pamiętajmy, że praca przy laptopie na miękkim pufie może nie być zbyt dobra dla naszego kręgosłupa.

Toaletka zawsze powinna zostać dopasowana do wystroju naszego wnętrza. Nawet jeśli będzie ona pełnić funkcję biurka, nie musi mieć wcale „biurowego charakteru”. Najważniejsza pozostaje jej wielkość oraz posiadane funkcjonalności. Miejscem, w którym znajdziemy toaletki 2w1, jest sklep meblowy online.

Toaletka i biurko w jednym

Toaletka, która w ciągu dnia będzie zamieniać się w biurko do pracy, powinna zostać bardzo dobrze zorganizowana. Jakie możliwości mamy w tym zakresie?

W zwiększeniu funkcjonalności toaletki pomogą nam przede wszystkim szuflady. Najlepiej, aby były to dwie odseparowane wnęki. Wtedy też jedną przeznaczymy na akcesoria biurowe, a drugą na kosmetyki. Jeśli jednak wybrany przez nas model posiada tylko jedną szufladę, zastosujmy w niej specjalne organizery.

Dużym udogodnieniem są również dodatkowe nadstawki na blacie górnym, w postaci dodatkowych półeczek lub szuflad. Możemy ustawić na nich pudełka z kosmetykami oraz akcesoriami do makijażu i biurowymi, pozostawiając jednocześnie główny blat pusty.

Co zrobić, gdy na naszej toaletce wciąż brakuje nam miejsca? W zaaranżowaniu tego kącika pomogą nam także wiszące półki. Jeśli jest to możliwe, to umieścimy je bezpośrednio nad toaletką lub z boku. Dzięki temu zwiększymy naszą przestrzeń do przechowywania rozmaitych drobiazgów, co zapewni wygodne warunki zarówno do pracy, jak i przyjemności. Wszystkie przedmioty wciąż pozostaną w zasięgu naszej ręki.