Luksusowe i wygodne łóżka kontynentalne

Jedną z propozycji oferowaną przez sklep meblowy online są łóżka kontynentalne, nie bez powodu utożsamiane z symbolem nieziemskiej wygody i luksusu. To wyposażenie, z którym spotkamy się nie tylko w najlepszych hotelach, ale również wielu domach! Przestronne, miękkie i ekskluzywne łóżka kontynentalne powoli wypierają klasyczne modele skrzyniowe, gwarantując nam zdrowy i komfortowy sen, a zarazem przytulny i elegancki wystrój sypialni. Co powinniśmy o nich wiedzieć przed zakupem?

Sekret łóżek kontynentalnych

Wyjątkowy charakter i popularność łóżek kontynentalnych to przede wszystkim zasługa ich specjalnej konstrukcji.

Podstawą jest w tym przypadku drewniana skrzynia, określana jako boxspring, w której umieszczone są sprężyny typu bonel, pokryte materiałem izolującym, np. pianką. To podparcie dla materaca, który stanowi drugi segment łóżka kontynentalnego. Mogą wypełniać go sprężyny kieszonkowe lub klasyczne. Wraz ze skrzynią tworzy on podstawę dla materaca właściwego, również ze sprężynami kieszeniowymi lub bonellowymi. Ostatnia warstwa łóżka kontynentalnego to topper, czyli materac nawierzchniowy. Stanowi on najcieńszy element, mający za zadanie ochraniać pozostałe segmenty przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Mimo nieznacznej grubości znakomicie wyrównuje on całą powierzchnię oraz zwiększa komfort wypoczynku.

Łóżka kontynentalne to również meble tapicerowane — pokryte elegancką tkaniną na skrzyni oraz bokach pierwszego materaca, a także dopełniającym konstrukcję wezgłowiu. To właśnie dzięki gustownym tkaninom modele kontynentalne prezentują się szykownie i niebanalnie oraz zachęcają do błogiego wypoczynku.

Czym kierować się przy wyborze łóżka kontynentalnego?

Zanim zdecydujemy się na łóżko kontynentalne w naszej sypialni, musimy pamiętać, że są to meble potrzebujące więcej przestrzeni, aniżeli standardowe modele skrzyniowe. Ich cechą charakterystyczną jest również umieszczona stosunkowo wysoko nad podłogą powierzchnia do spania. W zależności od rodzaju materacy i nóżek może być to ok. 60-70 cm.

Wysokość nóżek wpływa również na komfort sprzątania. Miejmy na względzie, że łóżka kontynentalne nie należą do modeli lekkich i łatwych do przestawienia. Umieszczone na właściwym poziome podparcia ułatwią nam zatem porządki oraz swobodny dostęp pod całą powierzchnię mebla.

Łóżka kontynentalne w sklepie meblowym online są dostępne w wielu wymiarach. To nie tylko i wyłącznie łóżka małżeńskie — dwuosobowe (m.in. 140×200, 160×200, 180×200 cm), ale również dedykowane singlom. W drugim przypadku w zupełności wystarczy nam model w rozmiarze 90×200 lub 120×200 cm.

Podczas zakupów zwróćmy także uwagę na rodzaj tkanin obiciowych. Poza wyborem ulubionego koloru z dostępnej palety barw, który bez wątpienia wpłynie na wygląd naszego łóżka, materiał musi odznaczać się ponadto odpowiednio wysoką jakością. Pożądane cechy to zwiększona trwałość, odporność na przecieranie oraz mechacenie się.

Producenci i sprzedawcy oferują nam również możliwość wyboru stelaża (m.in. prosty, regulowany lub elektryczny). Warunkuje on żywotność naszych materacy oraz dopełnia komfort i jakość snu.