Pufy i fotele w Twoim domu

Meble wypoczynkowe, na co wskazuje ich nazwa, to wyposażenie, które ma za zadanie zapewnić każdemu z nas zasłużoną chwilę przyjemnego i potrzebnego w ciągu dnia relaksu. Główne elementy, do których zalicza się kanapy, sofy oraz narożniki, ze względu na swoje wymiary zdobią przede wszystkim wnętrza naszych salonów. Wśród mebli wypoczynkowych, znajdziemy jednak uzupełniające bryły — fotele oraz pufy. Ich smukła i kompaktowa forma pozwala wykorzystać je także w innych pomieszczeniach, dzięki czemu nie ograniczymy naszej przestrzeni wypoczynkowej tylko do pokoju dziennego! Sprawdźmy, gdzie w takim razie ustawić w swoim domu pufy i fotele!

Wymarzone miejsce na fotel

Fotel to mebel przeznaczony do wypoczynku dla jednej osoby. Najczęściej znajdziemy go w salonie, gdzie uzupełnia znajdującą się tam sofę lub kanapę, zapewniając w ten sposób dodatkowe miejsce spoczynku dla gości. Poza oczywistym usytuowaniem w centralnej części pokoju idealną lokalizacją na fotel będzie także przestrzeń wokoło kominka lub przy oknie. Z jego wykorzystaniem możemy zaaranżować w naszym salonie kącik czytelniczy, w którym to właśnie fotel stanie się głównym, dekoracyjnym meblem.

Zgrabne gabaryty fotela sprawiają, że nie musimy ograniczać go tylko i wyłącznie do pokoju dziennego. Fotel znakomicie dopełni wystrój sypialni, gdzie umieszczony w rogu pozwoli nam odetchnąć po ciężkim dniu oraz pobyć chwilę w całkowitym spokoju. Jest to szczególnie ważne dla osób, które najefektywniej relaksują się w samotności oraz potrzebują chwili tylko dla siebie.

Wymarzonym miejscem na usytuowanie fotela jest oczywiście biuro, zwłaszcza gdy chcemy połączyć je z domową biblioteczką. W gabinetach możemy pokusić się nie o jeden model, a dwa, które w ten sposób zastąpią standardową sofę.

Gdzie szukać foteli, które dopełnią stylistykę naszych wnętrz oraz spełnią wymagania jakościowe? Zachęcamy do skorzystania z oferty sklepu meblowego online, oferującego największy wybór mebli wypoczynkowych!

Wiele zastosowań pufów

Puf jest wyposażaniem doskonałym pod wieloma względami. Jeśli do tej pory zastanawialiście się nad jego użytecznością, mamy nadzieję, że już za chwilę przekonamy Was, że naprawdę warto zdecydować się na jego zakup!

Puf — alternatywa dla krzesła

Puf to przede wszystkim wyposażenie wielofunkcyjne i jeszcze łatwiejsze w aranżacji, aniżeli fotel. Zacznijmy jednak od początku, czyli podstawowego pufu służącego jako siedzisko, który stanie się rewelacyjnym dopełnieniem naszego salonu. Niewielkie wymiary umożliwiają wygodne usytuowanie go w dowolnym miejscu oraz szybką zmianę położenia. Warto zaznaczyć, że ze względu na miękkie obicie jest on znacznie wygodniejszy, aniżeli zwykły taboret.

Puf jako krzesło może zostać wykorzystany również w przedpokoju, gdzie ułatwi nam zakładanie i ściąganie butów.

Puf — wygodny podnóżek, a może stoliczek?

Osoby borykające się z częstymi boleściami nóg lub długo przebywające w pozycji stojącej mogą wykorzystać puf jako wygodny podnóżek, który zapewni im ukojenie po ciężkim dniu. Pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu jego wysokości, która powinna być nieco niższa aniżeli kanapa.

Czy to koniec zastosowań pufu? Absolutnie nie! Puf to również doskonała alternatywa dla stoliczka lub półki. Modele o gładkim i prostym siedzisku posłużą nam jako podstawka na przekąski, książkę lub piloty do sprzętów RTV. Dzięki temu będziemy mieć je zawsze w zasięgu ręki! W sypialni mogą zastąpić z kolei stoliczki nocne.

Puf jest ponadto doskonałym dodatkiem do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Niektóre modele posiadają we wnętrzu specjalne pojemniki, które zagwarantują nam dodatkowe miejsce do przechowywania np. pluszowych zabawek.