Jakie łóżko wybrać – z pojemnikiem, czy bez?

Kwestia obecności pojemnika przy wyborze idealnego łóżka nie jest z reguły sprawą priorytetową. W niektórych przypadkach będzie mieć ona jednak większe znaczenie. Jeśli m.in. nie dysponujemy dużą, przestronną sypialnią, warto zastanowić się nad tym, czy zakup łóżka z pojemnikiem nie okaże się dla nas dobrym i wygodnym rozwiązaniem.

To zrozumiałe, że podczas zakupu łóżka zwracamy przede wszystkim uwagę na jego wygląd, solidność i stabilność stelaża oraz rodzaj materaca. Dopiero potem pochylamy się bardziej nad dodatkowymi funkcjonalnościami. Jedną z nich stanowi właśnie dodatkowy pojemnik. Na pościel, ale i nie tylko! Kiedy będzie on zatem przydatny?

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na łóżko z pojemnikiem?

Wszelkiego rodzaju meble 2w1, o szerszym zastosowaniu świetnie sprawdzają się w szczególności na niewielkich powierzchniach. Jeśli nasze wnętrza nie imponują swoimi rozmiarami, wtedy też wyjątkowo mocno doceniamy wszystkie wielofunkcyjne i sprytne rozwiązania. Jest nim m.in. łóżko z integralnym pojemnikiem na pościel. Taki model będzie idealnym wyborem do niedużej sypialni, w której nie mamy miejsca np. na szafę, a nawet komodę. Warto zdecydować się na niego również wtedy, gdy w ciągu dnia często korzystamy z łóżka, np. do pracy na komputerze, czytania książek lub oglądania TV. Uchronimy wtedy naszą pościel przed zabrudzeniami i zniszczeniami oraz na dłużej zachowamy jej świeżość. O schowaniu pościeli do pojemnika powinni pomyśleć także rodzice, których sypialnia ma w zwyczaju służyć jako pokój zabaw dla dzieci.

Integralny pojemnik jest miejscem dedykowanym przede wszystkim na pościel. Zarówno używane komplety, jak i zapasowe poszewki i prześcieradła. Pomaga w lepszej organizacji przestrzeni oraz zachowaniu porządku. Możemy jednak przechowywać w nim wszystkie pozostałe tekstylia, które chcemy dyskretnie ukryć lub na które brakuje nam przestrzeni w szafach i komodach. W pojemniku zmieścimy zatem m.in. koce, pledy, poduszki, czy ręczniki. Czasami służy on również przechowywaniu sezonowych ubrań.

Tapicerowane lub skrzyniowe meble z pojemnikiem

Łóżka z pojemnikiem występują w wersji skrzyniowej lub tapicerowanej. Dużo większą popularnością cieszą się dzisiaj eleganckie i wygodne modele tapicerowane. Pokrywająca je tkanina nadaje takim meblom stylowego, luksusowego wyglądu. Łóżka tapicerowane prezentują się doskonale w sypialniach nowoczesnych, glamour, klasycznych oraz eklektycznych. Mogą posiadać wysokie zagłówki, przeszycia, czy pikowania, które dodatkowo podnoszą ich walory estetyczne.

Łóżka skrzyniowe to natomiast klasyczne meble, obecne w naszych sypialniach od wielu lat. Wykonane z drewna lub płyt pasują do różnych aranżacji. Nie są jednak tak reprezentatywne, jak łóżka tapicerowane, czy kontynentalne, jednak dla wielu okazują się dużo lepszym i bardziej pożądanym rozwiązaniem. Zarówno jedne, jak i drugie oferuje sklep meblowy online.

Dla kogo łóżka bez pojemnika na pościel?

Kiedy w takim razie możemy wybrać łóżko bez pojemnika na pościel i tekstylia? Przede wszystkim wtedy, gdy nie potrzebujemy dodatkowych, sprytnych rozwiązań z zakresu przechowywania. Jeśli nasza sypialnia jest wystarczająco duża lub też posiadamy przestronne szafy i komody, łóżko z pojemnikiem najpewniej nie będzie nam potrzebne.

Łóżka bez pojemnika na pościel, zwłaszcza te osadzone na nóżkach, są ponadto przyjaźniejsze i bezpieczniejsze dla alergików. Otwarta, pusta przestrzeń pod meblem zapewnia ciągłą wentylację materaca.  Brak nagromadzenia dodatkowych tkanin, na których osiada się kurz, nie nasila natomiast dodatkowo reakcji alergicznych.

Rezygnując z pojemnika, możemy zdecydować się ponadto na wyjątkowo komfortowe łóżka kontynentalne. Jeśli na pierwszym miejscu stawiamy jakość naszego wypoczynku, na pewno nie będziemy żałować tego wyboru!